Kakav rolerkoster karijere Olge Danilović: Ovo je partija za ponos, ali i poraz za nezaborav

Foto ilustracija RTS printskrin

Neverovatan duel između Olge Danilović i Danijele Kolins u drugoj rundi Madrida, nažalost, završen je u korist američke teniserke.

Naša teniserka bila je na pragu senzacije, propustila je priliku da završi meč u drugom, a zatim i u trećem setu kada je servirala za trijumf, ali je uspela da spasi tri uzastopne meč lopte. Nažalost, nije uspela da kapitalizuje svoju najbolju igru, ne samo ove sezone – 4:6, 6:4, 7:6 (10:8).

Mats Vilander: ‘Karlos Alkaras bi mogao da postane drugi najvažniji teniser u istoriji, odmah posle Rodžera Federera

Olga je imala u rukama najuspešniju teniserku dosadašnjeg dela takmičarske godine.

Osvojila je prvi set i vodila 3:1 u drugom, ali je na 4:4 propustila nekoliko prilika za brejk, što ju je koštalo izjednačenja.

Međutim, u ključnom periodu odlučujućeg seta, Danilovićeva pravi brejk za 5:4, ali ne uspeva da servira za pobedu. U taj-brejku, Kolins je vodila 6:3, izgledalo je da je sve gotovo, ali naša teniserka se nije predala. Izjednačila je, zatim spasila još dve meč lopte, ali šestu nije uspela.

Petnaesta teniserka sveta će ući u treće kolo, gde je čeka Rumunka Žaklin Kristian, koja bi bila sve samo ne nepremostiva prepreka za Olgu…

Šteta, šteta, šteta, ali pre svega, svaka čast Olga i puno sreće!