KAKVA GRUPA! Srbija izbegla Hrvate: Legenda fudbala nas spojila sa „svojima“, ali i Švajcarskom (FOTO)

Foto montaza, ilustracija: UEFA screenshot

Reprezentacija Srbije, voljom žreba u Parizu i iz ruku Huana Mate, legendarnog asa španske reprezentacije, koji je izvlačio parove A divizije, igraće u grupi A4 Lige nacija zajedno sa Španijom, Danskom i Švajcarskom.

Fudbalska reprezentacija Srbije saznala je rivale u A diviziji Lige nacija.Orlovi će igrati protiv Španije, Danske i Švajcarske odlučeno je posle žreba u Parizu, a parove u najjačoj diviziji birao je legendarni vezni fudbaler Huan Mata

U Ligi nacija prvi put će se igrati četvrtfinale, što znači da će po dve najbolje selekcije iz svake grupe boriti za završnicu.

Grupna faza igra se u septembru, oktobru i novembru 2024. godine.

Četvrtfinale je u martu 2025, a polufinale i finale u junu. Domaćin turnira biće naknado određen.

Prvaci grupa izboriće plasman u višu diviziju, poslednjeplasirana selekcija ispašće u nižu.

Učešće i svaka pobeda i dobar plasman vrednuju se posebno.

Važno je apostrofirati da Srbija i sve druge reprezentacije iz A divizije imaju priliku da preko Lige nacija obezbede baraž za Evropsko prvenstvo.

Prvaci grupa biće automatski u doigravanju, ali ukoliko kroz kvalifikacije tokom 2025. obezbede put na SP 2026. onda će na njihova mesta doći drugoplasirane, trećeplasirane ili četvrtoplasirane selekcije.

MA, BRAVO! Angelina Topić osvojila dva zlata na Balkanskom prvenstvu (FOTO)

Ukupno će, dakle, četiri tima iz Lige nacija proći u baraž za Mondijal u SAD, Kanadi i Meksiku.

FSS su na žrebu u Parizu predstavljali predsednik Dragan Džajić, potpredsednik Branislav Nedimović, generalni sekretar Jovan Šurbatović, selektor Dragan Stojković, direktor sportskog sektora Miroslav Tanjga i direktor A reprezentacije Stevan Stojanović.

Legendarni španski fudbaler Huan Mata je izvlačio parove u A diviziji, pa je tako upravo on odlučio s kim će igrati Srbija.

A divizija

Grupa A1 – Hrvatska, Portugal, Poljska i Škotska.

Grupa A2 – Italija, Belgija, Francuska i Izrael.

Grupa A3 – Holandija, Mađarska, Nemačka i Bosna i Hercegovina

Grupa A4 – Španija, Danska, Švajcarska i Srbija.

B divizija

Grupa B1 – Češka, Ukrajina, Albanija i Gruzija.

Grupa B2 – Engleska, Finska, Irska i Grčka.

Grupa B3 – Austrija, Norveška, Slovenija i Kazahstan.

Grupa B4 – Vels, Island, Crna Gora i Turska.

C divizija

Grupa C1 – Švedska, Azerbejdžan, Slovačka i Estonija;

Grupa C2 – Rumunija, tzv. Kosovo, Kipar i Litvanija/Gibraltar;

Grupa C3 – Luksemburg, Bugarska, Severna Irska i Belorusija;

Grupa C4 – Jermenija, Farska Ostrva, Severna Makedonija i Letonija.

D divizija

Grupa A – Litvanija/Gibraltar, San Marino i Lihtenštajn;

Grupa B – Moldavija, Malta i Andora.

 

sportal

PODELITE TEKST:
fb-share-icon