STEVAN JE ŠAMPION SVETA: Srbija prvi put ima prvaka planete u rvanju slobodnim stilom! (VIDEO) (FOTO)

USA wrestling

Stevan Andrija Mićić, 27-godišnjak, je osvojio svetsko prvenstvo u rvanju slobodnim stilom u kategoriji do 57 kilograma!

On je nedavno, u četvrtfinalu je nadmašio svetskog prvaka, u polufinalu je trijumfovao nad olimpijskim šampionom, a u finalu je bio bolji od Japanca Reija Hibučija, koji je osvojio srebro na Olimpijskim igrama u Riju 2016, sa konačnim rezultatom 7:4.N

Ovo je prvi put da Srbija ima svetskog prvaka u rvanju slobodnim stilom!

Pre dve godine, u istoj areni, Stevan je osvojio bronzu. Sada je podigao nivo sjaja medalje za dva stepena, ponosno se ističući zlatom.

Pored toga, obezbedio je vizu za Olimpijske igre u Parizu 2024. kao trideseti sportista u srpskoj delegaciji.

Finale je započeo sjajno, vodeći sa 2:0 nakon manje od dva minuta borbe.

Usledilo je hvatanje za nogu od strane Japanca, bacanje za izjednačenje na 2:2, a zatim je rival ponovo uhvatio Srbina za nogu i zašao mu za leđa za vođstvo 4:2.

Đoković bi trijumfom u Monte Karlu kompletirao neverovatan uspeh (FOTO)

Stevan je uzvratio – 4:4, potom se odbranio na početku poslednjeg minuta borbe i kontrirao za 6:4.

Četiri sekunde pre kraja, Japanci su pokušali sa izazovom, ali im nije prošao. To je bilo klasično izgurivanje, ali u parteru. Izgubljen poen i izazov za konačnih 7:4 i svetsku titulu